Wielkość tekstu

Samorząd Gminy Sulęczyno

  Rozpoczął się nabór wniosków na restrukturyzację małych gospodarstw.

  Od 30 marca do 28 kwietnia można składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach „Restrukturyzacji małych gospodarstw”.

  Pomoc to forma premii w wysokości 60 tys. zł. W roku bazowym wielkość ekonomiczna gospodarstwa wnioskodawcy nie może przekroczyć 10 000 euro. Osoba taka musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik lub małżonek rolnika nieprzerwanie przez co najmniej 24 miesiące poprzedzające miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy i w tym okresie nie może prowadzić innej działalności gospodarczej.

  W przypadku przyznania pomocy, będzie ona wypłacana w dwóch ratach – 80 % i 20 %  po zrealizowaniu założonych w biznesplanie inwestycji. Rolnik na restrukturyzację  gospodarstwa będzie miał 3 lata. W tym czasie wielkość ekonomiczna gospodarstwa ma wzrosnąć do co najmniej 10 tys. euro oraz o co najmniej 20 proc. w stosunku do wielkości z roku, w którym złożono wniosek o przyznanie pomocy.

  Wnioski składamy w swoich oddziałach regionalnych ARiMR.

  Więcej informacji: http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-63-pomoc-na-rozpoczecie-dzialalnosci-gospodarczej-na-rzecz-rozwoju-malych-gospodarstw.html

  Czytany 22197 razy