Wielkość tekstu

    Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II zorganizowali Biegi Papieskie. Celem biegów jest uczczenie kolejnej rocznicy urodzin i kanonizacji naszego Patrona Jana Pawła II oraz popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i starszych oraz większe zaangażowanie w uprawianie zajęć sportowych. W biegach wzięło udział ponad 300 uczniów z 13 szkół Powiatu Kartuskiego , Kościerskiego i Gminy Parchowo.

     

    Ten uroczysty dla nas dzień rozpoczęliśmy mszą św. pod przewodnictwem proboszcza ks. Marka Labuddy. Przemiłą rozgrzewkę bezinteresownie poprowadził Leszek Zblewski wielokrotny mistrz i Olimpijczyk w biegach, dzięki któremu wszyscy świetnie się bawili i nie odnieśli żadnych urazów, zaś zawody komentowała Wioletta Reclaw. Nad bezpieczeństwem czuwali miejscowi druhowie z OSP i funkcjonariusze z Posterunku Policji w Sulęczynie.

    Nagrody, dyplomy, medale i puchary zostały wręczone przez panią Aleksandrę Kuczkowską Dyrektor Wydziału ds. współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego w Kartuzach, Wójta Gminy Sulęczyno Bernarda Grucza, Przewodniczącego Rady Gminy Kazimierza Glinieckiego oraz radnych: Grażynę Las, Tomasza Kreft, Marcina Gawin, Robert Dera i Grzegorza Kamińskiego. Ponadto każdy uczestnik biegów otrzymał poczęstunek przygotowany przez Jana Wiczkowskiego oraz pamiątkowy medal w ramach promocji Powiatu Kartuskiego i Gminy Sulęczyno skąd pochodziło większość środków finansowych pozyskanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego pt. „Biegi Papieskie po raz IX”

    Pani Renata Węsierska - Dyrektor ZS w Mściszewicach i Stefan Karcz - Prezes STW Mściszewice w imieniu organizatorów składają serdeczne podziękowania sponsorom i wszystkim, którzy się przyczynili w jaki kol wiek sposób do tego miłego spotkania w słonecznej pogodzie i bardzo sympatycznej atmosferze.

    Atmosfera, nagrody, poczęstunek, zdrowa rywalizacja i możliwość spotkania się wokół osoby patrona szkoły jakim jest Jan Paweł II spowodowały, że uczestnicy wręcz nalegali o następne takie spotkania. Nie tylko raz w roku ale chociażby dwa. W przyszłym roku już zaplanowano biegi po raz X, w związku z tym już na tym spotkaniu zostało złożone zaproszenie.

     

    PROTOKÓŁ Z IX BIEGU PAPIESKIEGO PRZEPROWADZONEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W MŚCISZEWICACH DNIA 16 MAJA 2019 ROKU

     

    Celem biegu jest uczczenie rocznicy urodzin i rocznicy nadania imienia Jana Pawła II szkole podstawowej i gimnazjum.

     

    Popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży.

     

    Bieg jako forma aktywnego wypoczynku.

     

    W IX Biegu Papieskim uczestniczyło 13 szkół:

     

    1. Zespół Szkół w Skorzewie
    2. Szkoła Podstawowa w Węsiorach
    3. Szkoła Podstawowa w Podjazach
    4. "Mała Szkoła" w Szopie, Gimnazjum w Szopie
    5. Szkoła Podstawowa w Łyśniewie Sierakowickim
    6. Zespół Szkół w Sulęczynie
    7. Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
    8. Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku
    9. Szkoła Podstawowa w Tuchlinie
    10. Zespół Szkół w Parchowie
    11. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kościerzynie
    12. Szkoła Podstawowa w Łapalicach
    13. Zespół Szkół w Mściszewicach

     

                            oraz 6 pań i 7 panów w kategorii: bieg dla dorosłych.

     

    KATEGORIE BIEGÓW:

     

    SZKOŁA PODSTAWOWA

     

    17 BIEG klasa VIII dziewczęta - 1200m

     

    18 BIEG klasa VIII chłopcy - 1200m

     

    GIMNAZJUM

    WYNIKI IX BIEGU PAPIESKIEGO

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA „0”

     

    I miejsce – Pobłocka Kinga – SP Węsiory

     

    II miejsce – Domaszk Malwina – SP Sulęczyno

     

    III miejsce – Makurat Oliwia – SP Sulęczyno

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA „0”

     

    I miejsce – Kropidłowski Konrad – SP Mściszewice

     

    II miejsce – Szmelc Maksymilian – SP Mściszewice

     

    III miejsce – Ceplin Hubert – SP Szymbark

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA I SP

     

    I miejsce – Krefta Julita – SP Tuchlino

     

    II miejsce – Trela Marcelina – SP Klukowa Huta  

     

    III miejsce – Wronska Natalia – SP Parchowo

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA I SP

     

    I miejsce – Wica Korneliusz – SP Klukowa Huta

     

    II miejsce – Gruchała Jan – SP Szymbark  

     

    III miejsce – Choszcz Jan – SP Tuchlino

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA II SP

     

    I miejsce – Borowska Dąbrówka – SP Szopa

     

    II miejsce – Szczypior Joanna – SP Łyśniewo Sierakowickie    

     

    III miejsce – Piankowska Izabela – SP Klukowa Huta

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA II SP

     

    I miejsce – Meller Błażej – SP Parchowo  

     

    II miejsce – Szczypiór Wojciech – SP Klukowa Huta    

     

    III miejsce – Majkowski Michał – SP Parchowo

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA III SP

     

    I miejsce – Domaszk Klaudia – SP Skorzewo  

     

    II miejsce – Brzeska Edyta – SP Łyśniewo Sierakowickie    

     

    III miejsce – Gołąbek Julita – SP Sulęczyno  

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA III SP

     

    I miejsce – Leik Łukasz – SP Łyśniewo Sierakowickie  

     

    II miejsce – Złoch Norbert – SP Szopa

     

    III miejsce – Brzeski Tomasz – SP Tuchlino

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA IV SP

     

    I miejsce – Stankowska Agnieszka – SP Szopa

     

    II miejsce – Literska Wanessa – SP Kościerzyna

     

    III miejsce – Stencel Zuzanna – SP Mściszewice

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA IV SP

     

    I miejsce – Bronk Maxymilian – SP Parchowo

     

    II miejsce – Stencel Patryk – SP Sulęczyno

     

    III miejsce – Lehmann Dominik – SP Sulęczyno

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA V SP

     

    I miejsce – Zarach Weronika – SP Węsiory

     

    II miejsce – Pateczyk Zuzanna – SP Węsiory

     

    III miejsce – Steinka Nikola – SP Sulęczyno

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA V SP

     

    I miejsce – Zblewski Piotr – SP Skorzewo

     

    II miejsce – Baumgard Paweł – SP Parchowo

     

    III miejsce – Jażdżewski Mikołaj – SP Mściszewice

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA VI SP

     

    I miejsce – Troka Julita – SP Skorzewo  

     

    II miejsce – Hinz Justyna – SP Węsiory

     

    III miejsce – Lubecka Wiktoria – SP Skorzewo

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA VI SP

     

    I miejsce – Trzebiatowski Krystian – SP Sulęczyno  

     

    II miejsce – Hinca Sebastian – SP Szymbark  

     

    III miejsce – Bronk Kacper – SP Parchowo

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA VII SP

     

    I miejsce – Pobłocka Amelia – SP Skorzewo  

     

    II miejsce – Trela Anna – SP Klukowa Huta

     

    III miejsce – Karcz Justyna – SP Mściszewice

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA VII SP

     

    I miejsce – Wenta Dawid – SP Mściszewice  

     

    II miejsce – Janta Maciej – SP Parchowo  

     

    III miejsce – Żeleźnik Patryk – SP Sulęczyno

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA VIII SP

     

    I miejsce – Greń Julia – SP Kościerzyna  

     

    II miejsce – Komkowska Anna – SP Szopa  

     

    III miejsce – Trela Paulina – SP Klukowa Huta  

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA VIII SP

     

    I miejsce – Dułak Krzysztof – SP Klukowa Huta    

     

    II miejsce – Górny Dawid – SP Skorzewo

     

    III miejsce – Linstedt Krzysztof – SP Szymbark

     

    BIEG DZIEWCZĄT - KLASA III GIMNAZJUM

     

    I miejsce – Chmurzyńska Oliwia – GIM Klukowa Huta    

     

    II miejsce – Walter Malwina – GIM Klukowa Huta  

     

    III miejsce – Troka Kinga – GIM Skorzewo

     

    BIEG CHŁOPCÓW - KLASA III GIMNAZJUM

     

    I miejsce – Baran Mikołaj – GIM Parchowo    

     

    II miejsce – Janta Dawid – GIM Parchowo

     

    III miejsce – Górlikowski Bartłomiej – GIM Szymbark  

     

    BIEG KOBIET

     

    I miejsce – Pawłowska Ewelina      

     

    II miejsce – Syldatk Wioleta

     

    III miejsce – Klasa Anna

     

    BIEG MĘŻCZYZN

     

    I miejsce – Marszk Daniel      

     

    II miejsce – Zblewski Leszek  

     

    III miejsce – Lewańczyk Marcin    

     

      

     

    Tytuł: NAJLEPSZA ZERÓWKA:            

     

    PRZEDSZKOLE W MŚCISZEWICACH

     

               

     

    Tytuł: NAJLEPSZA SZKOŁA PODSTAWOWA:         

     

    SZKOŁA PODSTAWOWA KLUKOWA HUTA

     

    Tytuł: NAJLEPSZE GIMNAZJUM:

     

    ex aequo
    GIMNAZJUM PARCHOWO

     

    GIMNAZJUM KLUKOWA HUTA

     

    Tekst opracowany przez
    Pana Stefana Karcz Preseza
    SRS Mściszewice 

     

     

    Fotorelacja: BIEGI PAPIESKIE BIEGI PAPIESKIE

     

     

     

    Czytany 49 razy