Wielkość tekstu

Gmina Sulęczyno przystąpiła do Pomorskiej Unii Światłowodowej jej celem jest budowa linii światłowodowych na terenie województwa pomorskiego. Zakres inwestycji obejmuje prace projektowe, instalacyjne oraz budowlane.

W czerwcu 2017 Orange zawarł z Centrum Projektów Polska Cyfrowa umowy o dofinansowanie projektów budowy dostępowych sieci światłowodowych na terenie internetowych białych plam zlokalizowanych również w gminie Sulęczyno. W ramach tego projektu, współfinansowanego ze środków UE, inwestycja realizowana będzie do granicy działek, na których znajdują się gospodarstwa domowe. Przyłącza do budynków będą natomiast realizowane na koszt Orange, o ile mieszkańcy – poprzez złożenie deklaracji – potwierdzą zainteresowanie skorzystaniem z usług.

W pierwszej kolejności (do końca tego roku) podłączone zostaną wszystkie szkoły na terenie naszej gminy co umożliwi im dostęp do internetu z prędkością minimum 100Mb/s. Równolegle będą prowadzone prace pozwalające na podłączenie wszystkich mieszkańców gminy zainteresowanych korzystaniem z nowoczesnego bardzo szybkiego internetu światłowodowego.

Każdą zainteresowaną osobę prosimy o wypełnie deklaracji znajdującej się w tym linku Pomorska Unia Światłowodowa

O dalszych postępach związanych z budową sieci światłowodowej na terenie naszej Gminy będziemy informować na bieżąco.

Czytany 11561 razy